אסתטיקה ויופי

בוודאי שלכולכם יצא לשמוע את המונח בוטוקס, והרבה יותר מפעם אחת במהלך החיים. אבל האם ידעתם כי חיידק שנקרא קלוסטרידיום בוטולינום מייצר את הרעלים העצביים המשמשים בבוטוקס? המטפלים עושים שימוש בסוג מסוים של החיידקים עבור זריקות רפואיות. ככלל, רעלני בוטולינום מופיעים באופן טבעי באדמה ובמזונות מזוהמים. אם אתם צורכים כמויות גדולות של רעלני בוטולינום או שהחיידקים נכנסים לפצע, אתם עשויים לפתח בוטוליזם. הפרעה חמורה שכזאת במערכת העצבים משפיעה על הנשימה. לבטיחות ויעילות מיטביים, הבוטוקס מיוצר במעבדה. טכנאים מדללים ומעקרים את רעלני הבוטולינום כדי שלא יגרמו לבוטוליזם. אבל עם הקדמה בוטוקס הראה שיפורים אדירים, ולא לריק. כדאי שפשוט תקפידו לקרוא למן ההתחלה ועד לתום המאמר הזה, ותבינו המון דברים על הבוטוקס ועל כל נפלאותיו.

איך מתכוננים לפני טיפולי הזרקת בוטוקס?

כדי להתכונן לפני טיפולי הזרקת בוטוקס, עליכם לעדכן את המטפל בכל התרופות או התוספים שאתם נוהגים ליטול על בסיס קבוע. יש תרופות שיכולות להגביר את הסיכונים להופעה של חבלות היכן שיזריקו לכם. כמו למשל – תרופות נוגדות דלקות שאינן סטרואידיות, נוגדי קרישה, או לחלופין מדללי דם. במידה ותצרכו אלכוהול, תצפו שתהיה לכם אדמומיות או כל מיני חבורות. כמו כן, עליכם להימנע מלצרוך את הטיפה המרה יממה שלמה לפני תחילת הטיפול של הבוטוקס.

למה יש לצפות לפגישה של הזרקת בוטוקס, ואף האם הבוטוקס נחשב לבטוח?

במהלך טיפולי הזרקת בוטוקס המטפל יעשה שימוש במחט ממש עדינה, בשביל להזריק למקומות המבוקשים כמויות קטנות של הבוטוקס. בהתאם למצב הנוכחי שלכם, סביר להניח שהוא יזריק לכם כמה זריקות במנעד נרחב של נקודות. ואלו הדברים שעליכם לצפות במהלך הפגישה, או דברים שכדאי שתדעו –

  1. הבוטוקס הוא הליך חוץ. תוכלו לחזור הביתה באותו היום.
  2. תחוו חוסר נוחות, לרוב ממש קלה. ההזרקות עשויות לעקוץ ולהרגיש אי נוחות, אך ההליך מסתיים במהירות. המטפל שתבחרו יכול להחיל חומר קהה מקומי על העור שלכם לפני מתן זריקות.
  3. אולי תינתן לכם הרדמה מקומית – אם אתם מקבלים זריקות בשל פעילות יתר של שלפוחית ​​השתן, אתם עשויים לקבל הרדמה מקומית.
  4. הבוטוקס הוא לרוב בטוח בעוד שהוא מנוהל באמצעות מטפל מורשה.

בני דור המילניום נאלצים להתמודד עם תהליכי ההזדקנות באופן שונה מהדור שקדם להם, בעוד הם חפצים בכל מאודם להיווכח בתיקונים ובשיפורים לאלתר, אף במידה ומדובר על איפור, ואף במידה ומדובר אודות הזרקות, כדי לטשטש את סימני הגיל. פעם, היו הנשים חוסכות לירה ללירה על מנת שיוכלו להרשות לעצמן לרכוש קרם פנים איכותי, ואילו הדור הצעיר מוציא כיום בקלות את מיטב כספו על טיפולים אסתטיים, שמספקים תוצאות מוכחות חיש מהר. הדור של היום רוצה שהכול יקרה בן רגע, אז למה לו באמת לחכות שקרם הפנים, איכותי ככל שיהיה, יעשה את עבודתו נאמנה? זה ממש לא אומר שהוא לא משקיע בשגרת הטיפוח, רק שהוא מוכן לשדרג אותה על ידי טיפולי הזרקת מיזותרפיה שיספקו לו עור פנים מושלם. על כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

מה הינם בעצם טיפולי הזרקת מיזתורפיה, ומה הוא פועלם?

בעצם, טיפולי הזרקת מיזותרפיה הינם סוג של הליך אשר כולל הזרקות קטנות הישר לתוך פני עור הפנים, בעוד יש בהן שילוב של כל מיני רכיבים שמצויים באופן טבעי בעור שלכם, כמו למשל – חומצה הילאורונית, שפוחתת עם ההזדקנות, או לחלופין ויטמינים, ואף מינרלים. חרף העובדה שמרבית בני האדם מעוניינים בטיפולים אלו בשל התכונות שבהם שמעוררות זרימה על גבי הפנים, עדיין המיזותרפיה משמשת לפעמים בתור טיפול על גבי הקרקפת או שאר חלקי הגוף. קיימים כל מיני סוגים של טיפולי הזרקת מיזותרפיה, כל אחד מהם מעוצב ואף מותאם על פי חשיבות הדאגות שלכם, כמו למשל – עודף שומן, אובדן קולגן, צלוליט, כמו גם נשירת שיער, וכיוצא בזאת. למי מבניכם שמתמודד עם מצבורי שומן עיקשים או עם צלוליט, אפשר ליהנות ממיזותרפיה במקומות, כמו לדוגמה – הזרועות, הבטן או הישבן, וכיוצא בזה.

במה כרוכות ההכנות שלפני מעבר טיפולי הזרקת מיזתורפיה?

באופן כללי, לא צריך לעשות יותר מדי הכנות לפני מעבר של טיפולי הזרקת מיזותרפיה, למרות שחלק מהמטפלים יבקשו ממכם להפסיק מבעוד מועד ליטול אספירין, וזאת משום שהוא עשוי להגביר את הסיכונים לדימומים בתום טיפולי המיזותרפיה .

בתחום אסתטיקה ידועה היא האמרה – "הבל החן ושקר היופי", אבל בינינו, נכון שממש חשוב לכם להיראות יפים, צעירים ומושכים יותר? ובכן, זה ממש מגיע לכם. אין שום סיבה שתיאלצו להתבייש במראה שלכם. עם הפנים לקדמה, הכול אפשרי כיום, וקל וחומר עם טיפולי קילוף עור כימי, בעוד באמצעותם יהיה באפשרותכם למקסם את הפוטנציאל שגלום לכם בפנים, פוטנציאל שאיכשהו "הלך לאיבוד" עם חלוף השנים. אבל ממש לא חייבים להיכנע לסממני הגיל, אפשר להילחם בהם בכל הכוח והדרכים. אם תמשיכו לקרוא, תבינו כי על ידי טיפולי קילוף עור תוסר השכבה העליונה של תאי עור הפנים המתים שלכם, ומפה הכול יהיה היסטוריה בשבילכם.

 

כיצד למעשה מבצעים טיפולי קילוף עור כימי?

מבצעים, למעשה, טיפולי קילוף עור כימי באופן הבא, המטפל קודם כל ינקה את עור הפנים שלכם בצורה יסודית. בשלב הבא, הוא יניח תמיסה כימית אחת או יותר – כדוגמת – חומצה גליקולית, חומצה טריכלורואצטית, חומצה סליצילית, חומצה לקטית או חומצה קרבולית, על גבי אזורים קטנים בעור הפנים שלכם. זה ייצור סוג של פצע מבוקר, שייתן בעצם לעור חדש לתפוס את מקומו. במשך הטיפול מרבית בני האדם חשים תחושה של צריבה, אשר נמשכת כחמש עד עשר דקות, ולאחריה תחושת צריבה הרבה יותר קלה. הנחה של קומפרסים קרירים על עור הפנים בהחלט יכולה להקל על הצריבה הזאת. ייתכן שתזדקקו לתרופות נגד כאבים במהלך או אחרי טיפול עמוק יותר.

האם יש תופעות לוואי או סיכונים כתוצאה מטיפולי קילוף עור כימי?

סוגי עור מסוימים נוטים יותר לפתח שינוי צבע זמני או קבוע בעור לאחר טיפולי קילוף עור כימי. נטילת גלולות למניעת הריון, הריון לאחר מכן או היסטוריה משפחתית של שינוי צבע חום בפנים עשויות להגדיל את הסבירות לכך. קיימים סיכונים נמוכים למדי להצטלקות באזורים מסוימים בפנים. בני אדם מסוימים עשויים להיות בעלי סיכוי גבוה יותר לצלקת. אם אכן מתרחשת צלקות, לרוב אפשר לטפל בה עם תוצאות טובות. בשביל מטופלים עם היסטוריה של התפרצויות הרפס, קיים סיכון קטן להפעלה מחדש של פצעי קור.

דילוג לתוכן