תחבורה ירוקה

תחבורה ירוקה

איכות הסביבה ותחבורה ירוקה הולכים יחדיו, ובד בבד עם הגברת המודעות לאיכות הסביבה הרי שחלים שינויים והתפתחויות גם בתחום התחבורה בהקשר הזה. תחבורה ירוקה היא צורך חיוני כיום של הגלובוס כולו לצמצום גלי החום ולשיפור איכות האוויר. מידת פליטת המזהמים היא גבוהה מאוד וחשוב מאוד למתן אותה. ואחת הדרכים המשמעותיות לביצוע היא באמצעות שילוב של תחבורה ירוקה במקום התחבורה הקיימת, ובמקביל לה. מדובר בין היתר על מעבר לרכבים פרטיים היברידיים וכאלו שהם חשמליים 100%, במקום מכוניות הצורכות דלק.

כיצד תחבורה ירוקה

מלבד השימוש ברכבים חשמליים והיברידיים הרי שישנן דרכים רבות נוספות ליישום של תחבורה ירוקה כמו למשל שילוב של נתיבי נסיעה ייעודיים לרובי אופניים ורכבים חשמליים, מעבר לאוטובוסים חשמליים, פריסה מוגברת של עמדות טעינה לרכבים חשמליים במתחמים ציבוריים, חינוך לטיפוח הסביבה בבתי הספר מגיל צעיר, שימוש בדלקים איכותיים שהם פחות מזהמים לסביבה.

במרכזי הערים, בהם ישנו עומס פקקים שרק הולך וגובר, הרי שמשפחות רבות נוטשות בצורה מלאה או חלקית את הרכבים הפרטיים ועוברות לנסיעה באמצעות אופניים חשמליות, ריקשה או הליכה ברגל. גם שימוש ברכבים שיתופיים, או במיזמי הסעה ציבוריים הם דרך נפלאה להפחית את כמות כלי הרכב על הכבישים ולהקטין בשל כך את פליטת המזהמים. עברו עוד היום לתחבורה ירוקה, ותהנו מאוויר נקי יותר ומחשבון בנק מלא יותר.

מידע דיגיטלי
זו דעתי
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
דילוג לתוכן